Kardiometabolická onemocnění

Kardiologie je obor medicíny zabývající se studiem, diagnostikou a léčbou získaných nebo vrozených kardiovaskulárních onemocnění, která jsou zemích západního světa hlavní příčinou úmrtnosti a nemocnosti. Kromě léčby kardiovaskulárních onemocnění, srdečního selhání a poruch rytmu se kardiologové zabývají také kardiovaskulární prevencí. 

V posledních dvou desetiletích se zvýšil zájem o omega-3 polynenasycené mastné kyseliny (PUFA) kvůli jejich lipidy snižujícím, protizánětlivým, antiarytmickým a antitrombotickým vlastnostem. Kromě toho, že se omega-3 získávají ze stravy, mohou je lékaři předepisovat také jako léčivé přípravky pro léčbu některých zdravotních potíží. IBSA používá omega-3 mastné kyseliny (EPA/DHA), které byly certifikovány organizací Friends of the Sea jako udržitelný zdroj a získaly certifikát IFOS Five Star pro svou čistotu, čerstvost a koncentraci, jež jsou uchovávány pomocí měkkých kapslí.

Pro kardiometabolickou oblast vyvinula společnost IBSA nedávno také dva doplňky stravy, jejichž součástí je monakolin K, který přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v plazmě.
 

IBSA: Cardiometabolic