Bolest a zánět

Léčba bolesti má dlouhou historii, která sahá více než 5000 let do minulosti. Teprve v posledních letech jsme však získali dostatečné znalosti o patofyziologii, nocicepci a mechanismu účinku analgetických látek.

Bez ohledu na svůj původ je bolest, zejména pokud je chronická, potenciálně invalidizujícím stavem, který může zhoršit kvalitu života jednotlivců a zabránit jim v pohybu, práci a aktivním životě. 

V celé Evropě je kvůli chronické a akutní bolesti každoročně ztraceno přibližně 500 milionů pracovních dní, což má obrovský sociální a ekonomický dopad.

Z různých prostředků dostupných k symptomatické léčbě bolesti se již nějakou dobu běžně používají nesteroidní protizánětlivé léky (NSAIDs), které jsou indikovány u nejrůznějších stavů, jako jsou poranění svalů, šlach a kloubů, bolesti zad, menstruační bolesti, bolesti zubů a hlavy.

Společnost IBSA uvedla na světový trh inovativní přípravky, jako jsou léčivé náplasti proti bolesti využívající hydrogelovou technologii, které umožňují optimální vstřebávání a rychlou úlevu od bolesti způsobené poraněním měkkých tkání, muskuloskeletálními poruchami a dalšími klinickými stavy charakterizovanými akutní a chronickou bolestí.
 

IBSA: Pain and Inflammation