Dermatologie

Dermatologie (z řeckého "derma" neboli kůže) je obor medicíny, který se zabývá nemocemi kůže a kožních přívěsků (vlasy, chlupy, nehty, potní žlázy).

V případě ran a popálenin nebo jiných stavů postihujících kůži hrají v procesu hojení klíčovou roli lokální léky obsahující kyselinu hyaluronovou (HA), přírodní biopolymer, který se rovněž nachází v kůži.

V oblasti dermatologie vyvinula společnost IBSA portfolio produktů obsahujících kyselinu hyaluronovou získanou patentovaným a certifikovaným biofermentačním procesem.

Řada výrobků s obsahem kyseliny hyaluronové zahrnuje také kosmetické přípravky (jeden sprej a jeden gel) určené k ošetření podráždění pokožky různého původu (vítr, slunce, chlad, pot, holení, kosmetické zákroky a tetování).

Společnost IBSA rovněž vyvinula technologii  pro výrobu transdermálních náplastí, což je užitečná forma podání pro dermatologickou léčbu vyžadující okluzi.

Lupénka je jedním z nejčastějších onemocnění, která mohou postihnout kůži. Toto onemocnění může u mnoha lidí přerůst v plnohodnotné postižení, které ovlivňuje jejich každodenní život a způsobuje vážné psychické problémy (24 % pacientů s těžkou psoriázou trpí depresemi).
Nemoc je také charakterizována frustrujícím střídáním remisí a relapsů, v němž hraje klíčovou roli stres. Ačkoli tento stav nelze vyléčit, léčba léčivými přípravky s obsahem kortikosteroidů představuje vynikající prostředek proti jeho příznakům. 

IBSA: Dermatology