Dýchací systém

Dýchací ústrojí, jehož patofyziologie je studována a léčena v příslušné terapeutické oblasti, je spolu s kardiovaskulárním systémem, s nímž je úzce propojeno, "motorem" našeho těla.

Nemoci dýchacího ústrojí jsou z hlediska úmrtnosti, výskytu a nákladů na druhém místě za kardiovaskulárními onemocněními. V Evropě patří mezi hlavní příčiny úmrtí na nemoci dýchacího ústrojí zápal plic a chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN). Stovky milionů lidí na celém světě trpí každý den chronickými onemocněními dýchacích cest. Podle celosvětových odhadů Světové zdravotnické organizace (WHO) trpí 300 milionů lidí astmatem, 210 milionů lidí CHOPN a mnoho dalších trpí alergickou rýmou a dalšími, často nedostatečně diagnostikovanými, respiračními onemocněními.

Změna klimatu je pravděpodobným viníkem řady negativních dopadů na naše zdraví, jak popisuje WHO. V Evropě i jinde se očekává, že úmrtnost na chronická respirační a plicní onemocnění v budoucnu poroste.

Kromě mukolytických přípravků zahrnuje portfolio IBSA také další přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, které jsou indikovány jako pomocné látky při léčbě řady respiračních onemocnění. 

IBSA: Respiratory